Diakon Krystian Krepel

Rdzenny Kaszëba – jak ciągle przypominają mu to znajomi. Urodził się 5 grudnia 1982 roku w Pucku, niewielkim miasteczku położonym nad Zatoka Pucką. Tam też zdobył wykształcenie i złożył egzamin dojrzałości.

Od zawsze zafascynowany sportem. W latach szkolnych grał w siatkówkę w miejskim KORAB’ie oraz w piłkę nożną w klubie ZATOKA PUCK.

Pierwszą wielka przygodą jego życia było… gotowanie. Pracował jako kucharz w restauracjach „Admirał” i „Emi” w Pucku, a także w pizzerii „Przystań” we Władysławowie. Z tą profesja wziął początkowo swoje plany na przyszłość, okazało się jednak, że jego życie potoczy się zupełnie innymi torami…

W roku 2005 rozpoczęła się kolejna, wielka przygoda w jego życiu. Decydując się pójść za głosem Bożego powołania, wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. W czasie studiów teologicznych – jako akolita, odbył praktykę w parafii p.w. NSPJ w Gdyni. 11 czerwca 2010 roku z rąk J.E. ks. bpa. Ryszarda Kasyny, otrzymał świecenia diakonatu i decyzja Metropolity Gdańskiego J.E. ks. abpa. Sławoja Leszka Głódzia, został skierowany do pracy w duszpasterstwie parafii pod wezwaniem Św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance. Jest nauczycielem religii w tamtejszym Zespole Szkół im. Karola Wojtyły.

Z wykształcenia jest kucharzem i magistrem teologii Ogólnej. Jego zainteresowania i pasje to: zagadnienia teologiczno-moralne, etyka, filozofia, długodystansowa jazda na rowerze, chodzenie po górach, kulinaria, no i oczywiście… sport.